אבי זמיר

מכונת כביסה לא נפתחת

תמונה של מכונת כביסה לא נפתחת

שתפו את הפוסט

מכונת כביסה לא נפתחת מה תוכלו לעשות? במאמר הקרוב נספק לכם את כל המידע. מה תוכלו לעשות כשדלת מכונת הכביסה מסרבת להיפתח? אולי תתפתו פשוט לפרוץ אותה, אבל עדיף שלא! הפריצה עלולה לגרום להוצאות ולטרחה הכרוכים בהחלפת דלת מכונת הכביסה שלכם.

טכנאי מקצועי של מכונות כביסה יכול לעזור בכול מקרה שבו מכונת כביסה לא נפתחת. אבל אם אתם בטוחים שאתם יודעים ומסוגלים לעשות את העבודה בעצמכם, ויודעים איך לפעול באופן בטיחותי, הנה כמה המלצות.

מכונת כביסה לא נפתחת

אם דלת מכונת כביסה לא נפתחת, הדבר הראשון שעליכם לבדוק הוא אם המים עדיין בתוך המכונה. אם כן, קחו בחשבון שתצטרכו לנקות את הסביבה כשתפתחו את הדלת. יש דגמים של דלתות שלא ייפתחו כל עוד הן מזהות שיש מים בתוף, כך שאם תוכלו לנקז קודם את המים מהמכונה יתכן שתוכלו לתקן את הבעיה.

אם מכונת כביסה לא נפתחת, בדקו קודם כל את מסנני הניקוז. אולי יש שם סתימה כתוצאה מהצטברות של לכלוכים. אם פתיחת הסתימה פתרה את בעיית ניקוז המים, והמים הם אלה שגרמו לבעיה, נראה שתצליחו לפתוח את הדלת. אבל, אם אין מים במכונת הכביסה, תצטרכו לנסות משהו אחר.

עוד שירותים שאנו מספקים:

טכנאי מכונות כביסה בתל אביב >>  | טכנאי מכונת כביסה בוש מקצועי >> 

בעיה בדלת עצמה

אם דלת מכונת כביסה לא נפתחת, ואין בה מים, כנראה שהבעיה נובעת מדלת פגומה או מבעיה במתג. בעיות שונות עלולות לגרום לבעיה בפתיחת דלת המכונה, לכן תצטרכו לחקור קצת כדי לצמצם את האפשרויות שלכם:

  • מתג לחץ – יש דגמי מכונות שבהם הדלת תישאר נעולה גם לאחר סיום מחזור הכביסה, משום שהמכונה לא מתאפסת לריקון. המשמעות היא שהמנעול עדיין מופעל ולא השתחרר. ניתן לתקן זאת על ידי כיבוי החשמל, והשארת המכונה למשך כ-10 דקות, עד שתתקרר.
  • מכונת כביסה לא נפתחת כי הדלת נתקעה – זה יכול לקרות בגלל מספר סיבות, כשהשכיחה ביותר היא נעילה לא תקינה. אולי גם הדלת ניזוקה בצורה כלשהי. אחרי הכול הידיות בחלק מהדסקיות הן שבריריות מאוד והן יכולות להישבר בקלות.

טיפים לפתיחת מכונת הכביסה

ייתכן שתוכלו לבצע מניפולציה על דלת המכונה שנתקעה או נשברה, כדי לפתוח אותה. עם זאת, היזהרו לא לגרום נזק נוסף. חוץ מזה, אל תשכחו לנתק את המכונה מהחשמל, לפני שאתם מנסים לפתוח את הדלת, כדי לא להסתכן חלילה בהתחשמלות. אם לא הצלחתם להפעיל את המנעול, יהיה עליכם להסיר אותו, ולמעשה לשבור אותו כדי לפתוח את הדלת.

במקרה של מכונות כביסה עם פתח עליון

בעיה של דלת לא נפתחת יכולה להתרחש גם במכונת כביסה עם פתח עליון. במקרה זה, סביר להניח שהגורם לבעיה יהיה שונה, בגלל ההבדלים בעיצוב.

במקרה זה יתכן שהבעיה טמונה בצירים. בדרך כלל יהיו לדלת שני צירים בחלק האחורי שלה. אלה עלולים להישחק ולהינזק עם הזמן, במיוחד אם הם עשויים מפלסטיק ולא ממתכת. החלפת פיני הצירים יכולה להחזיר את הדלת למצבה הרגיל.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

פוסטים נוספים

תמונה של ריח רע ממכונת הכביסה
מידע מקצועי

ריח רע ממכונת הכביסה

אם מכונת הכביסה שלכם מריחה פחות כמו כביסה רעננה ויותר כמו איכס! הנה כמה עצות חיוניות שיעזרו לכם לסלק את הריחות המעופשים, ולהחזיר לכביסה את

תמונה של חלקי חילוף למכונת כביסה
מידע מקצועי

חלקי חילוף למכונת כביסה

חלקי חילוף למכונת כביסה איפה תוכלו למצוא? במאמר הקרוב נספק לכם את כל המידע. חלקי חילוף למכונת כביסה שכדאי להשקיע בהם הגיע סוף השבוע, וזה